Tudnátok segíteni a fizika háziban?

Mekkora töltésmennyiség halad át a vezető keresztmetszetén 1 óra alatt, ha az áramerőség I= 2,5 mA ?
2019. dec. 30. 14:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam vele de ahogy sem megy
2019. dec. 30. 14:30
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

I = Q / t, azaz Q = I * t

SI-mértékegységeket kell használni.

I = 2,5 mA = 0,0025 A

t = 1 h = 3600 s

Az eredményt coulombban kapod meg.

2019. dec. 30. 14:58
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm neked, összeszoroztam és 9 jött ki köszönöm
2019. dec. 30. 15:13