Mekkora töltésmennyiség halad át a vezető keresztmetszetén 1 óra alatt, ha az áramerőség I= 2,5 mA ?2019. dec. 30. 14:30
1/3 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam vele de ahogy sem megy
2019. dec. 30. 14:30
2/3 anonim válasza:
I = Q / t, azaz Q = I * t
SI-mértékegységeket kell használni.
I = 2,5 mA = 0,0025 A
t = 1 h = 3600 s
Az eredményt coulombban kapod meg.
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm neked, összeszoroztam és 9 jött ki köszönöm
2019. dec. 30. 15:13