0-tól négyig kell a cosx^3/x^3 - t négy tizedesjegyig a taylor sorát megadnom. Az jó, ha megcsinalom az integrált és az eredmény taylor sorát írom fel?

2019. dec. 30. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi köze a Taylor sornak az integrálhoz?

Vagy nem jól írtad le a feladatot...

2019. dec. 30. 10:57
 2/4 anonim ***** válasza:

"0-tól négyig kell a cosx^3/x^3 - t négy tizedesjegyig a taylor sorát megadnom. "

Ehhez nem kell semmilyen integrál..

2019. dec. 30. 11:27
 3/4 tatyesz ***** válasza:

cosx Taylor sora: 1 - x²/2! + x⁴/4! - x⁶/6!...


cosx³ Taylor sora: 1 - (x³)²/2! + (x³)⁴/4! - (x³)⁶/6!... = 1 - x⁶/2! + x¹²/4! - x¹⁸/6!...


cosx³/x³ Taylor sora: 1/x³ - x³/2! + x⁹/4! - x¹⁵/6!...


Int (x⁻³ - x³/2! + x⁹/4! - x¹⁵/6!...) dx = -x⁻²/2 - x⁴/(4·2!) + x¹⁰/(10·4!) - x¹⁶/(16·6!)...


Probléma: az integrál nem konvergens a 0-ban.

2019. dec. 31. 11:29
 4/4 A kérdező kommentje:
[link] ez a feladat, a második
2019. dec. 31. 12:29