0-tól négyig kell a cosx^3/x^3 - t négy tizedesjegyig a taylor sorát megadnom. Az jó, ha megcsinalom az integrált és az eredmény taylor sorát írom fel?2019. dec. 30. 09:13
1/4 anonim válasza:
Mi köze a Taylor sornak az integrálhoz?
Vagy nem jól írtad le a feladatot...
2/4 anonim válasza:
"0-tól négyig kell a cosx^3/x^3 - t négy tizedesjegyig a taylor sorát megadnom. "
Ehhez nem kell semmilyen integrál..
3/4 tatyesz válasza:
cosx Taylor sora: 1 - x²/2! + x⁴/4! - x⁶/6!...
cosx³ Taylor sora: 1 - (x³)²/2! + (x³)⁴/4! - (x³)⁶/6!... = 1 - x⁶/2! + x¹²/4! - x¹⁸/6!...
cosx³/x³ Taylor sora: 1/x³ - x³/2! + x⁹/4! - x¹⁵/6!...
Int (x⁻³ - x³/2! + x⁹/4! - x¹⁵/6!...) dx = -x⁻²/2 - x⁴/(4·2!) + x¹⁰/(10·4!) - x¹⁶/(16·6!)...
Probléma: az integrál nem konvergens a 0-ban.