Konkrétan az lenne a példa, hogy 2-től x^3+1-ig kéne integrálni a t*e^(3x+1) függvényt. A primitív függvény meghatározásáig nincs probléma, viszont utána nem tudom mit kéne tennem. Valaki tudna segíteni?2018. jan. 8. 16:54
1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam a feladatot bocsássatok meg. Szóval maga a függvény a t*e^(3t+1) és a felső határnál tényleg x van.
2018. jan. 8. 17:00
2/5 anonim válasza:
Ha t-szerint integrálsz, akkor a primitív függvény:
e^(3*x + 1)/2*t^2.
Ebbe helyettesíted a felső határt:
e^(3*x + 1)/2*(x^3 + 1)^2,
majd az alsót is:
e^(3*x + 1)/2*2^2 = 2*e^(3*x + 1).
Végül a két kifejezést kivonva egymásból megkapod az integrál értékét:
I = e^(3*x + 1)/2*(x^3 + 1)^2 – 2*e^(3*x + 1) = …
Lehet szépítgetni.
3/5 anonim válasza:
Bocsánat, lemaradtam a kommentedről valamiért, amikor a választ írtam még nem láttam, így az elírt feladatot oldottam meg. De attól még remélem, segít a válaszom.
4/5 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen nem is számít, hogy változó van a felső határban?
2018. jan. 8. 17:20
5/5 anonim válasza:
Nem igazán… Attól eltekintve, hogy a végeredményben is marad változó.
Ugye a helyes feladatban:
PF: 1/9*e^(3*t + 1)*(3*t – 1),
helyettesítve a felsőhatárt:
1/9*e^(3*(x^3 + 1) + 1)*(3*(x^3 + 1) – 1) = 1/9*e^(3*x^3 + 4)*(3*x^3 + 2),
az alsót:
1/9*e^(3*2 + 1)*(3*2 – 1) = 5/9*e^7,
a kettőt kivonva egymásból:
I = 1/9*e^(3*x^3 + 4)*(3*x^3 + 2) – 5/9*e^7.