Ha az integrálnak változó felső határa van, akkor azt hogy kell megoldani?

Konkrétan az lenne a példa, hogy 2-től x^3+1-ig kéne integrálni a t*e^(3x+1) függvényt. A primitív függvény meghatározásáig nincs probléma, viszont utána nem tudom mit kéne tennem. Valaki tudna segíteni?

2018. jan. 8. 16:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam a feladatot bocsássatok meg. Szóval maga a függvény a t*e^(3t+1) és a felső határnál tényleg x van.
2018. jan. 8. 17:00
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha t-szerint integrálsz, akkor a primitív függvény:

e^(3*x + 1)/2*t^2.


Ebbe helyettesíted a felső határt:

e^(3*x + 1)/2*(x^3 + 1)^2,

majd az alsót is:

e^(3*x + 1)/2*2^2 = 2*e^(3*x + 1).


Végül a két kifejezést kivonva egymásból megkapod az integrál értékét:

I = e^(3*x + 1)/2*(x^3 + 1)^2 – 2*e^(3*x + 1) = …

Lehet szépítgetni.

2018. jan. 8. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Bocsánat, lemaradtam a kommentedről valamiért, amikor a választ írtam még nem láttam, így az elírt feladatot oldottam meg. De attól még remélem, segít a válaszom.
2018. jan. 8. 17:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen nem is számít, hogy változó van a felső határban?
2018. jan. 8. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem igazán… Attól eltekintve, hogy a végeredményben is marad változó.


Ugye a helyes feladatban:

PF: 1/9*e^(3*t + 1)*(3*t – 1),

helyettesítve a felsőhatárt:

1/9*e^(3*(x^3 + 1) + 1)*(3*(x^3 + 1) – 1) = 1/9*e^(3*x^3 + 4)*(3*x^3 + 2),

az alsót:

1/9*e^(3*2 + 1)*(3*2 – 1) = 5/9*e^7,

a kettőt kivonva egymásból:

I = 1/9*e^(3*x^3 + 4)*(3*x^3 + 2) – 5/9*e^7.

2018. jan. 8. 17:26