Mi ennek a fejtörőnek, számrejtvénynek a megoldása?


Véletlenszerűen választottam egy 13-jegyű számot: -->n.

Aztán egy kicsit kisebbet, úgy hogy a különbség kisebb legyen mint 100000: -->m.

Kiszámoltam két kombináció (binomiális együttható) hányadosát:

komb(2n;n) / komb(2m;m) = 1.430141434926617900035359942754590665... * 10^25063


Melyik két számot választottam? n=? ; m=?



2019. dec. 12. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ha az általad megadott számot r-nek hívom, akkor a faktoriálisok Stirling-közelítésével ki lehet hozni, hogy

2ln(2)(n-m) = r, amibe helyettesítve kijön az, hogy

n - m = 41628.9999999962233718509693950815996188154... tehát gondolom a különbség 41629.

Ha nagyon erőltetem, akkor a d = 41628.99999... - 41629-ra ráfogom a Stirling O(n*log(n))-es hibáját, bár ez messziről bűzlik, mindenesetre erre valami olyasmi jön ki, hogy:

n = 41629 / (1-exp(d)) = 11022795541064.00896...*10^13, szóval ha valamit nagyon muszáj lenne mondani n-re, akkor 11022795541064-et mondanám, de az 14 jegyű, úgyhogy feladom.

2019. dec. 12. 17:39
 2/3 anonim ***** válasza:
22%
Felesleges folyton kiemelgetned a kérdést.
2020. jan. 4. 16:31
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet. De optimista vagyok.

Mindig van rá esély, hogy betér egy új látogató, aki okosabb a többieknél, és meg tudja oldani.

2020. jan. 4. 23:33