Hogyan kell ezt integrálni?


x^2-7x+10 per az egész 3x-6


Levezetnétek lépésről-lépésre?



2019. dec. 12. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Szorzattá alakítás:

((x-2)(x-5))/(3(x-2))

Egyszerűsítés:

(x-5)/3=1/3x-5/3

Intebrálás:

1/3*x^2/2-5/3*x=1/6*x^2-5/3*x

2019. dec. 12. 15:26
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell jegyezni, hogy ha nem látjuk ránézésre a számláló gyökeit, akkor általános esetben a polinomosztás a célravezető.

Most pusztán az az egyszerű eset forgott fenn, hogy volt közös gyöke a számlálónak és a nevezőnek, így logaritmikus tag nem jelenik meg az eredményben.

2019. dec. 12. 18:51