x^2-7x+10 per az egész 3x-6
Levezetnétek lépésről-lépésre?
2019. dec. 12. 15:14
1/2 anonim válasza:
Szorzattá alakítás:
((x-2)(x-5))/(3(x-2))
Egyszerűsítés:
(x-5)/3=1/3x-5/3
Intebrálás:
1/3*x^2/2-5/3*x=1/6*x^2-5/3*x
2/2 anonim válasza:
Meg kell jegyezni, hogy ha nem látjuk ránézésre a számláló gyökeit, akkor általános esetben a polinomosztás a célravezető.
Most pusztán az az egyszerű eset forgott fenn, hogy volt közös gyöke a számlálónak és a nevezőnek, így logaritmikus tag nem jelenik meg az eredményben.