Hogyan kell ezt integrálni?

(5x-1)^3 szorozva (x+3)

2019. dec. 10. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem parciális integrálással ( [link]


f(x)=x+3 f'(x)=1

g'(x)=(5x-1)^3 g(x)=1/5*(5x-1)^4/4


Innen behelyettesítés.

2019. dec. 10. 16:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A link:

[link]

2019. dec. 10. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy felbontod a zárójeleket, kicsit hosszas de ha nem jut eszedbe a képlet akkor az is valami...
2019. dec. 11. 15:22