A feladat: x^3+8 törtjel x+2


Amit én csináltam: 1/4x^4+8x törtjel 1/2x^2+2x



2019. dec. 11. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

(x^3+8)/(x+2)=(x^3+2^3)/(x+2)=(x+2)×(x^2-2x+4)/(x+2)= x^2-2x+4 ezt integrálva

1/3 × x^3 - x^2 +4x + C


a^3 + b^3 = (a+b)×(a^2-a×b+b^2) azonosságot alkalmaztam.

2019. dec. 11. 15:32