Felső végénél rögzített 5N/m állandójú rugó alsó végén 50 g-os nehezék függ. Mekkora munkavégzéssel lehet a nehezéket 10 cm-rel lehúzni? (25mJ)


Néztem hasonló feladathoz megoldást...

Szóval kell munkatétel, kiszámoljuk az E1-t, E2-t meg a delta E-t.

Utána azt mondjuk, hogy W+Wnehézségi=delta E.

Na de a Wnehézségi miért nem mgh, hanem DX^2/2, mint a rugó munkája?



2019. dec. 10. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen Wnehézségiről beszélsz. Aki itt munkát végez, az te vagy, meg a rugó. A nehézségi erő munkája negatív.
2019. dec. 10. 18:50
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
E = áll. = m*g*h1+ (1/2)D*x1^2 = m*g*h2+ (1/2)D*x2^2. Amennyi munkát végez a rugó, annyival nő a gravitációs mező energiája, és fordítva.
2019. dec. 10. 18:52
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Lefelé húzzuk


#2 Köszi!

2019. dec. 10. 19:28