Néztem hasonló feladathoz megoldást...
Szóval kell munkatétel, kiszámoljuk az E1-t, E2-t meg a delta E-t.
Utána azt mondjuk, hogy W+Wnehézségi=delta E.
Na de a Wnehézségi miért nem mgh, hanem DX^2/2, mint a rugó munkája?
2019. dec. 10. 18:30
1/3 anonim válasza:
Nem tudom milyen Wnehézségiről beszélsz. Aki itt munkát végez, az te vagy, meg a rugó. A nehézségi erő munkája negatív.
2/3 anonymousreview60 válasza:
E = áll. = m*g*h1+ (1/2)D*x1^2 = m*g*h2+ (1/2)D*x2^2. Amennyi munkát végez a rugó, annyival nő a gravitációs mező energiája, és fordítva.
3/3 A kérdező kommentje:
#1 Lefelé húzzuk
#2 Köszi!
2019. dec. 10. 19:28