Itt látható egy egyenes egyenlete: [link]

Valaki eltudná magyarázni, hogy miért (1,-4,3) a megoldás?

Az órán azt mondta a tanár, hogy a második érték -4, de ahogy én értelmeztem eddig, aszerint ez +4 lenne. Az 1 és a 3 értékét sikerült helyesen leolvasnom, de a -4-et nem. Tudnátok esetleg segíteni?



2019. dec. 7. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Az y előtti negatív előjel talán elkerülte a figyelmed.
2019. dec. 7. 17:58
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Egy tetszőleges egyenesre igaz, hogy egy P(x, y, z) pontja és egy önkényesen választott P0 (x0, y0, z0) alappontja között az r (xt, yt, zt) irányvektor n-szerese van (n eleme R).

Ekkor (x-x0)/xt = (y-y0)/yt = (z-z0)/zt.

Bízok benne, hogy így a saját feladatod irányvektorát le tudod olvasni, vagy rálelni, ha a tanár előjelet tévesztett. Utóbbi nagyon gyanús nekem.

2019. dec. 7. 18:26