Egy háromszög 3 szöge: 40 fok, 60 fok, 80 fok. Kerülete 18 cm. Hány cm az a, b és c oldal? (szinusz- és koszinusztétellel kell megoldani valószínűleg)2019. dec. 2. 20:08
1/2 anonim válasza:
Elég a szinusztétel.
α = 40 fok, a szemközti oldal: a
β = 60 fok, a szemközti oldal: b
γ = 80 fok, a szemközti oldal: c
A szinusztétel szerint:
b/a = sin(60 fok) / sin(40 fok) = 1,347
c/a = sin(80 fok) / sin(40 fok) = 1,532
a + b + c = 18
a + 1,347 a + 1,532 a = 18
3,879 a = 18
a = 4,640
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. dec. 2. 21:23