Egy háromszög 3 szöge: 40 fok, 60 fok, 80 fok. Kerülete 18 cm. Hány cm az a, b és c oldal? (szinusz- és koszinusztétellel kell megoldani valószínűleg)

2019. dec. 2. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Elég a szinusztétel.

α = 40 fok, a szemközti oldal: a

β = 60 fok, a szemközti oldal: b

γ = 80 fok, a szemközti oldal: c

A szinusztétel szerint:

b/a = sin(60 fok) / sin(40 fok) = 1,347

c/a = sin(80 fok) / sin(40 fok) = 1,532

a + b + c = 18

a + 1,347 a + 1,532 a = 18

3,879 a = 18

a = 4,640

2019. dec. 2. 20:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. dec. 2. 21:23