Számolja ki a zérushelyeket, a fixértéket és adja meg az inverzfüggvényeket a következő feladatban a függvényeknél?

f : y = 2x – 3
2019. nov. 30. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Miben akadtál el, ennél a rutinpéldánál? Nem tudsz egyismeretlenes lineáris algebrai egyenletet megoldani. Ez általános iskola kb. 7.osztály. A zérushely ránézésre látszik, x=3/2, ehhez még egyenletrendezést sem kell tudni.

Az inverzfüggvény szintén nem nagy kihívás, nyílván

x=2y-3, amiből f: y=(x+3)/2 adódik. És nem inverzfüggvények, hanem csak inverzfüggvény. (1 van belőle, ennél a példánál).

2019. nov. 30. 22:40
 2/2 A kérdező kommentje:
És a fix értek?
2019. dec. 1. 00:04