GreatLear kérdése:

Valaki segítene ezekbe a fizika feladatokba?


Levezetéssel együtt ha kérhetem. Örök hála. :)


1. Mekkora a térfogata 1400 kg olajnak?


2. Egy kalapács vasból készült feje 20 dkg, az 5 cm3 (köbcentiméter) térfogatú fanyél 30 dkg. Mennyi a kalapács átlagsűrűsége?


3. Egy gyűrű 10g aranyból és 5g ezüstből készült. Mennyi a gyűrű anyagának átlagsűrűsége?



2019. nov. 29. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. ρ = m / V, tehát V = m / ρ

Az olaj sűrűségét ki kell nézned egy táblázatból.

2. ρ = m / V (továbbra is)

Ki kell számolni a teljes kalapács tömegét, és ezt el kell osztani a teljes kalapács térfogatával. A fej térfogata nincs megadva, így a feladatot hivatalosan nem lehet megcsinálni. Viszont a vas sűrűségét ki tudod nézni egy táblázatból, és így meg lehet határozni a fej térfogatát az 1. feladatban leírt képlettel.

Ügyelj a mértékegységek egyeztetésére! Ha például a sűrűség egysége kg/m³, akkor a tömeg kg legyen!

3. A teljes tömeget el kell osztani a teljes térfogattal. A táblázatból ki kell nézni az arany és az ezüst sűrűségét, így ki tudod számolni mind az arany, mind az ezüst térfogatát.

2019. nov. 29. 12:11
 2/2 dq ***** válasza:
100%
A 3-hoz megjegyzem, hogy kémiából tudjuk, hogy általánosságban összeöntéskor a térfogat nem marad meg. Szóval vagy valahonnan tudni kell, hogy aranyra és ezüstre megmarad, vagy olyan gyűrűt kell feltételezni, ami nem ötvözet, hanem egymás mellé van rakva tiszta arany és ezüst.
2019. nov. 29. 14:49