Milyen a értékre lesz igaz az állítás? A=2x/x+3


Ugy csináltam hogy a=2x/x+3

ax+3a=2x

a=2

3a=0

Nem jövök rá hogy lesz a megoldás -6.


2019. nov. 24. 14:16
 1/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat a feladathoz tartozott még egy rész.

B=(a/x+3)+2

igy mar kijött a megoldás. a = -6

2019. nov. 24. 15:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a feladatot, meg hogy honnan jön a -6. Ha x helyére beírsz egy számot, akkor fogsz kapni egy eredményt. Mivel a nevezőben is van ismeretlen, ezért a tört miatt, ahol a nevező nem lehet nulla, mivel nullával való osztás nem értelmezett, x+3 nem lehet nulla, azaz x nem lehet -3. Ezen kívül minden számra értelmes a kifejezés, mert a számlálóba bármilyen szám kerülhet.


Ha nincs megadva konkrét A értéke, akkor nincs mit kiszámolni, csak átrendezgetni tudsz, de annak nincs sok haszna.


A számolásod egyébként a harmadik sorban helytelen, mert


a*x+3*a = 2*x


osztása x-szel


a + (3a / x) = 2


de az x soha nem fog kiesni.


A feladat valószínűleg nem az volt, hogy add meg az A értékét, mert azt nem tudod megadni, hiszen bármi lehet attól függően, hogy x helyére a -3-on kívül mit írsz, hanem hogy add meg az értelmezési tartományt, ami a valós számok, kivéve -3.

2019. nov. 24. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre a kommentedet, mikor írtam az első választ, de akkor már nem lényeges.
2019. nov. 24. 22:59