a) Hány különböző kimenetele lehet a dobásnak
b) hány olyan dobás lehetséges, amelyben a három kockán különböző szám van felül?
c) Mekkora az esélye annak ,hogy legalább két kockán azonos szám van felül?
2019. nov. 18. 21:07
1/1 anonim válasza:
a) 6*6*6=216
b) 6*5*4=120
c) összes esetek száma: 216
kedvező esetek száma: 216-120=96
valószínűség: 96/216=4/9