Ennek mi a megoldása? Három jól megkülönböztethető szabványos kockával dobunk egyszerre. A következő kérdésekre indokold válaszod!


a) Hány különböző kimenetele lehet a dobásnak

b) hány olyan dobás lehetséges, amelyben a három kockán különböző szám van felül?

c) Mekkora az esélye annak ,hogy legalább két kockán azonos szám van felül?



2019. nov. 18. 21:07
 1/1 anonim ***** válasza:

a) 6*6*6=216

b) 6*5*4=120

c) összes esetek száma: 216

kedvező esetek száma: 216-120=96

valószínűség: 96/216=4/9

2019. nov. 18. 21:34