Egy gyógyszertár 85 dollárba kerülő gyógyszert 112 dollárért, a 175 dollárba kerülőt 238 dollárért adja tovább a vevőknek?


Feltételezve, hogy a gyógyszertár a beszerzési költségek függvényében lineárisan növeli az

árakat, írja fel a kiskereskedelmi árakat (R) a beszerzési költségek (C) függvényében.


Mennyi a beszerzési költsége annak a gyógyszernek, amelyet a gyógyszertár 185 dollárért ad a vevőknek?


2019. nov. 18. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

2 ponton átmenő egyenest kell felírni.

c1=85 r1=112

c2 =175, r2=238

Ez a keresett r(c) függvény.


Utána megoldod az r(c)=185 egyenletet.

2019. nov. 18. 10:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értem sajnos :(
2019. nov. 21. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy?
2019. nov. 21. 23:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi köze ennek a feladathoz?
2019. nov. 22. 05:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként 20 éves vagyok. Egyetemre járok, és alapozó matek nevű tárgyon lesz a ZH-n ilyen fakadat. 2 éve érettségiztem, szóval már mindent elfelejtettem a középsikolából, de matekból amúgy se voltam soha jó (2-es voltam kb mindig). Ezért lett volna jó egy normális levezetése a feladatnak, mert így majd max üresen adom be a ZH-t, és újra felveszem következő évben a tárgyat.
2019. nov. 22. 06:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a koze hozza, hogy mashogy kell megfogalmzni a valszt ha ez egy altalanosiskolas feladat, mintha felsobb szintu.


2 ponton atmeno egyenes egyenletet kell leirni.

Az egyenes egyenlete y=mx+b

X a fuggo valtozo az itt a beszerzesi ar.


Tehat van ket pontod, igy felirhatsz ket egyenletet:


112 = m*85 + b

238 = m*175+b


2 egyenlet, 2 ismeretlen meg kell oldani.

Kivonom egymasbol

238-112 = m*(175-85)

126 = m*90

M = 1,4


B-hez vissza kell helyettesiteni:


112 = 1,4*85 + b

B = 112 - 119 = -7


Tehat y = 1,4x -7


Mennyi x ha y =185?


185 = 1,4*x -7


X = 137,14

2019. nov. 22. 08:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. nov. 22. 09:35