1.200. 000 forintot teszünk be a bankba,9%-os kamattal, egy évre, havi jóváírással. Mennyi pénzünk lesz egy év múlva? Hány hónap múlva tudjuk megvenni az 1.600. 000 forintba kerülő autót?


2019. nov. 11. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalmasak ezek a matekpéldák :D


Havonta 9%/12-őt kamatozik. Ha 12 hónap van, akkor ezzel 12x kell beszorozni, azaz 12. hatványra emelni:


1.200.000*(1+0,09/12)^12 = 1.312.568


b)

1.200.000*(1+0,09/12)^n >=1.600.000


(1+0,09/12)^n >=1.3333


1,0075^n >=1,3333


Ezt próbálgatással vagy logaritmussal lehet megoldani.


n*log1,0075>=log 1,3333

n>=log 1,3333/log1,0075=38,5


39 hónap után tudunk kocsit venni.

2019. nov. 12. 09:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem ne mondd, kivagyok már tőlük :D Köszönöm nagyon a segítséged!
2019. nov. 13. 06:31