2019. nov. 11. 18:40
1/2 anonim válasza:
Fájdalmasak ezek a matekpéldák :D
Havonta 9%/12-őt kamatozik. Ha 12 hónap van, akkor ezzel 12x kell beszorozni, azaz 12. hatványra emelni:
1.200.000*(1+0,09/12)^12 = 1.312.568
b)
1.200.000*(1+0,09/12)^n >=1.600.000
(1+0,09/12)^n >=1.3333
1,0075^n >=1,3333
Ezt próbálgatással vagy logaritmussal lehet megoldani.
n*log1,0075>=log 1,3333
n>=log 1,3333/log1,0075=38,5
39 hónap után tudunk kocsit venni.
2/2 A kérdező kommentje:
Nekem ne mondd, kivagyok már tőlük :D Köszönöm nagyon a segítséged!
2019. nov. 13. 06:31