1, Mi hullámzik az elektromágneses hullámban?


2, Terjednek-e az elektromágneses hullámok légüres térben? És a hang?


3, Mi határozza meg az elektromágneses hullám frekvenciáját, terjedési sebességét, hullámhosszát?


4, Nagyjából hányszor gyorsabb a fény a hangnál?



2019. nov. 11. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Az elektromos és mágneses terek (E térerősség, B mágneses indukció vektorok)

2. Igen. A hang nem, mert az maga a közegnek a rezgése, így vákuumban nem terjedhet.

3. Adott közegben a sebessége állandó, függ a közeg tulajdonságaitól (dielektromos állandó, permeabilitás, vagy egyszerűbben: törésmutató). A frekvenciája az energiájával arányos, közeghatáron a folytonossági feltételek miatt ugyanúgy rezegnek a komponensei (E tangenciális komponense folytonos, H-é is, ha nincs felületi áram, és homogén izotróp esetben B=μH), ezért a frekvencia állandó. A hullámhossz a sebesség és a frekvencia hányadosa.

4. 3*10^8/300 = 10^5 = 100 000-szer gyorsabb


B helyett használatos a H mágneses térerősség

2019. nov. 11. 11:06
 2/2 anonim ***** válasza:

***4. 10^6-on


Ezt elírtam.

2019. nov. 11. 11:07