Ezt hogy kell egyszerűsíteni?


(12-gyök12)/6


Elvileg 2/(gyök3/3) a megoldás.


2019. nov. 9. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

[link]

Ez lesz a megoldás.

2019. nov. 9. 22:17
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Akik olyan ügyesen lepontoztak, írják már le akkor a megoldást. :)
2019. nov. 10. 00:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Én tuti nem pontoztalak le, zöldet adot. Azt el tudod még mondani, hogy a gyök12-t mi alapján lehet átírni 2xgyök3-ra?
2019. nov. 10. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyök(ab)=gyök(a)gyök(b)

Szóval gyök(4*3)=gyök(4)*gyök(3)

2019. nov. 10. 11:16