[link]

2019. nov. 6. 15:56
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

Ez a feladat vzszintes hajítás: [link]

a) A kezdősebesség függőleges komponense 0 m/s, emiatt csak a gravitációs gyorsulás határozza meg a lefelé utat.

s = 1/2*g*t^2.

s ismert (45 m), g ismert (10 m/s^2), t számolható.

A vízszintes sebességet légellenás nem csökkenti: vx = const = v0 = 20 m/s.

A függőleges komponens: A gravitációs gyorsulás szerint a földbe csapódásig lineárisan nő: vz = g*t.

A végsebesség a kettő vektoriális összege. Nagysága számolható: v_vég = négyzetgyök(v0^2+vz^2)

b) d = v0*t

c) A földbecsapódáskori pillanatnyi sebesség, ez a) megoldása: a becsapódási sebesség.

2019. nov. 6. 16:18