Egy lufit 0,6g héliummal töltünk meg, a gáz 22 °C-on 160 kPa nyomású. Mekkora a gáz térfogata? Ha a lufit 55 °C-on hagyjuk, kidurran? (5%-os térfogatnövekedést és 8%-os nyomásnövekedést visel el).
Addig eljutottam, hogy mennyi az eredeti térfogat, azután nem tudok továbbhaladni.
Előre is köszönöm válaszaitokat!
2019. nov. 4. 22:52
1/2 anonymousreview60 válasza:
Itt elhanyagolható a lufi összenyomó hatása. Emiatt:
p1*V1=n1*R*T1
n1*R*T2=p2*V2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod, így már értem!
2019. nov. 5. 08:33