Tudnátok segíteni egy kémia feladatban? (Gáztörvények)


Egy lufit 0,6g héliummal töltünk meg, a gáz 22 °C-on 160 kPa nyomású. Mekkora a gáz térfogata? Ha a lufit 55 °C-on hagyjuk, kidurran? (5%-os térfogatnövekedést és 8%-os nyomásnövekedést visel el).

Addig eljutottam, hogy mennyi az eredeti térfogat, azután nem tudok továbbhaladni.

Előre is köszönöm válaszaitokat!



2019. nov. 4. 22:52
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Itt elhanyagolható a lufi összenyomó hatása. Emiatt:

p1*V1=n1*R*T1

n1*R*T2=p2*V2

2019. nov. 5. 08:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod, így már értem!
2019. nov. 5. 08:33