X^2-6x+7 A gyökök kiszamitasa nélkül meg kell határozni hogy, a két gyokhoz hozza adva 5ot milyen egyenletes tudunk készíteni?

Mindent próbáltam de nem találtam módszert amivel -b/a és c/a között összefüggést találtam volna a GYIK őket nézve ha hozzá adok a gyökök hoz vmennyit.
2019. okt. 29. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyöktényező alakra kell hozni, majd a zárójelen belül x-hez hozzáadni még 5-öt (ezek adják a gyököket).
2019. okt. 29. 15:47
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egyenlet megoldása nélkül. A gyök tényezős alakkal a gyököket már tudjuk. Szóval úgy nem jo
2019. okt. 29. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Én megeszem a kalapomat, ha te ránézésre megmondod ennek a gyökeit... Másrészt a megoldás a megoldóképlettel kezdődik, ami még csak ezután jönne, de ugye mi nem akarjuk megoldani.
2019. okt. 29. 16:30
 4/8 A kérdező kommentje:
de ha nem tudom a gyokoket akkor hogyan hozom gyoktényezős alakra?
2019. okt. 29. 17:33
 5/8 A kérdező kommentje:

(x-(x1+5))(x-(x2+5)) lenne a gyöktényezős alak ugye?

de a megoldoképlet nélkül nem tudom felirni a rendes gyöktényezős alakot, ugy értem hogy mi lesz x1 és x2 értéke.

ahhoz meg kell oldanom.

2019. okt. 29. 18:00
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:
63%
Ezt rendezd át x^2szer valami + x szer másvalami + egyebek =0
2019. okt. 29. 18:20
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

1. x2-6x+7=0 átrendezve:

(x-x_1)(x-x_2) =0, amiből felbontással adódik, hogy:

2. x_1+x_2 = -6 és x_1*x_2=7

3. (x-(x_1+5))(x-(x_2+5))=0 egyenletet bontsd fel, alakítsd x2*valami + x*másvalami + egyebek = 0 alakra.

4. Helyettesítsd be (3)-ba a (2)-t!

2019. okt. 29. 18:45
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi.

De nem fog bonyolodni az x(x2+5) szorzás miatt pl?

mert ugye akkor lesz belőle x*x2+5x

tehát lesz megint ismeretlen benne, x*x2 és x*x1

2019. okt. 29. 19:48