Tudna segíteni vki elektro technika dolgozatban?


vki tudna segíteni pls elektro technika dolgozatban?


[link]



2019. okt. 25. 12:21
 1/3 anonim válasza:
24%

Elektrotechnika egy szó.

Egyelőre nézzük a legutolsót: miután a vezetésnél mindent fordítva kell értelmezni, az ellenálláshoz képest, így elvileg a soros vezetést hasonló elven számoljuk, mint a párhuzamos ellenállásokat:

1/S = 1/S1 + 1/S2 + 1/S3

De mivel a kérdés az ellenállást akarja, az épp a vezetés reciproka, azaz:

R = 1/S1 + 1/S2 + 1/S3

2019. okt. 25. 13:00
 2/3 anonim válasza:
0%
Elvileg szót ismételtem, de már nem tudom kiszerkeszteni.
2019. okt. 25. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2) Az atomok nem negatívak, hanem semlegesek elektromosan. Ez általános iskola 7. osztály. Az ionok lehetnek negatívak.

6) Az izzó a a hálózatelmélet szp-jából nem külön elem. Ezek a passzív kétpólusok: ellenállás, kondenzátor, tekercs. Az izzó modelljét is ezek felhasználásával lehet megalkotni. A legegyszerűbb modellje, pl egy ellenállás.

7) A telefonvezeték egy szó, mondd meg a tanárodnak! Illetve a mértékegységek elé szóközt teszünk, így: 5 m, 3 kg, 14 mS.

2019. dec. 22. 13:28