2019. okt. 23. 21:16
1/2 anonim válasza:
A térfogatból és a koncentrációból meg tudod határozni az anyagmennyiséget a c=n/V azaz n=c*V egyenlet alapján. De ugye át kell váltani a 100cm3-t dm3-be. utána megkapod h hány mól, megnézed hogy milyen arányban van a termék és a kiindulási anyag és átváltod molba.
Vagyis:
0,1*0,2=0,02 mol CaCl2 volt
Ebből az egyenlet alapján ugyanennyi mol Ca(OH)2 keletkezik azaz 0,02mol--> beszorzod a moláris tömeggel ami asszem 74g/mol de majd ennek számolj utána, és a végeredménx 0,02*74=1,48g Ca(OH)2 keletkezett
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😄
2019. okt. 24. 00:35