100 cm3 0,2 mol/dm3 koncentrációjú CaCl2 oldathoz feleslegben tömény NaOH oldatot adunk. Hány gramm Ca (OH) 2 csapadék keletkezik a reakcióban? (egyenlet:CaCl2+2NaOH=Ca (OH) 2+2NaCl)


2019. okt. 23. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A térfogatból és a koncentrációból meg tudod határozni az anyagmennyiséget a c=n/V azaz n=c*V egyenlet alapján. De ugye át kell váltani a 100cm3-t dm3-be. utána megkapod h hány mól, megnézed hogy milyen arányban van a termék és a kiindulási anyag és átváltod molba.


Vagyis:


0,1*0,2=0,02 mol CaCl2 volt


Ebből az egyenlet alapján ugyanennyi mol Ca(OH)2 keletkezik azaz 0,02mol--> beszorzod a moláris tömeggel ami asszem 74g/mol de majd ennek számolj utána, és a végeredménx 0,02*74=1,48g Ca(OH)2 keletkezett

2019. okt. 23. 22:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😄
2019. okt. 24. 00:35