Szöveges feladatban valaki segítene?

Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 8. A számot a számjegyei felcserélésével kapott számból kivonva az eredmény 36. Melyik ez a szám? Táblázatot kell csinálni és egyenlettel felírni. Előre is köszönöm!

2019. okt. 22. 20:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a baj, hogy nem egyenletrendszerrel kell megoldani...


Kérdező; igen, így kezdjük. Mi jön utána?

2019. okt. 22. 22:00
 12/20 A kérdező kommentje:
Tehát az eredeti szám ugye 9x+8 lett a felcserélt szám meg 80-9x. Es ezután írjam fel egyenletbe vagy vonjak ki valamit?
2019. okt. 23. 08:10
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A feladat azt írja, hogy ha az eredetit kivonod a felcseréléssel kapott számból, akkor 36-ot kapsz, tehát:


80-9x - (9x+8) = 36


A kivonás miatt fontos, hogy meglegyen a zárójel az egyenletben.

2019. okt. 23. 11:22
 14/20 A kérdező kommentje:
Ezzel az egyenlettel sem jó :(
2019. okt. 23. 13:34
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

én tanítok matekot és a szöveges feladatokat manapság mind táblázatos módszerrel szokás felírni. itt 3x3 táblázat kell, első oszlop 10-es, második oszlop 1-es, 3, oszlop szám, 1 sor számjegyek összege, 2 eredeti szám, 3 sor felcserélt szám és a végén ebből egyenlet és így oldják meg.

keveréses, vegyítéses, mozgásos, munkás feladatoknál ugyan így.

2019. okt. 23. 15:56
 16/20 A kérdező kommentje:
Nekünk is táblázattal kell megoldani csak nem sikerül.
2019. okt. 23. 16:17
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Vezesd le az egyenletet. Biztos, hogy az egyenlet jó.
2019. okt. 23. 16:20
 18/20 A kérdező kommentje:

80-9x-(9x+8)=36 /öv

88-18x=36


tudom hogy vmi nem jó csak nem tudom hogy hol rontottam el.

2019. okt. 23. 16:36
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ott, hogy nem 80+8 van az egyenletben, hanem 80-8.
2019. okt. 23. 16:38
 20/20 A kérdező kommentje:
jaa,most már értem.Ilyen szerencsétlen is csak én lehetek.Köszönöm a segítséget!
2019. okt. 23. 16:41
1 2