Elmagyarázná kérlek a választ valaki minnél hamarabb mert sürgős erre a feladatra, hogy :Lali 2019-ben annyiadik szülinapját ünnepli amennyi születési éve számjegyeinek összege, mikor születhetett Lali? Hény éves lehet Lali? Válaszod indokold

A csillagszerző versenyre kell!Előre is köszi a segitseget

2019. okt. 20. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nincs ötleted, nézd végig a lehetőségeket;

-ha 2018-ban született, akkor most az első születésnapját ünnepli, 2+0+1+8=11, ez nem jó.

-ha 2017-ben született, akkor most a második születésnapját ünnepli, 2+0+1+7=10, ez sem jó.

stb.

2019. okt. 20. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Figyelj oda mert több megoldás is van!!(2)
2019. okt. 20. 23:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget
2019. okt. 21. 06:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lali születési éve 20.. vagy 19..


Születési éve + számjegyek összege = 2019.


1. eset:

20ab évben született, a csak 0 vagy 1 lehet, ekkor az egyenlet, amit felírhatunk:

(2000+10a+b)+(2+a+b)=2019

11a+2b=17

Itt a=1-re kapunk egy megoldást.


2. eset:

19ab, ahol a,b<=9

Az egyenlet:

(1900+10a+b)+(10+a+b)=2019

11a+2b=109

Itt is találunk 1megoldást.

2019. okt. 21. 14:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, szuper a levezetésed, de ez a harmadikos Matekguru versenyfeladata. Ott még nincsenek egyenletek. :)
2019. okt. 22. 21:42