A csillagszerző versenyre kell!Előre is köszi a segitseget2019. okt. 20. 21:04
1/5 anonim válasza:
Ha nagyon nincs ötleted, nézd végig a lehetőségeket;
-ha 2018-ban született, akkor most az első születésnapját ünnepli, 2+0+1+8=11, ez nem jó.
-ha 2017-ben született, akkor most a második születésnapját ünnepli, 2+0+1+7=10, ez sem jó.
stb.
2/5 anonim válasza:
Figyelj oda mert több megoldás is van!!(2)
3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget
2019. okt. 21. 06:02
4/5 anonim válasza:
Lali születési éve 20.. vagy 19..
Születési éve + számjegyek összege = 2019.
1. eset:
20ab évben született, a csak 0 vagy 1 lehet, ekkor az egyenlet, amit felírhatunk:
(2000+10a+b)+(2+a+b)=2019
11a+2b=17
Itt a=1-re kapunk egy megoldást.
2. eset:
19ab, ahol a,b<=9
Az egyenlet:
(1900+10a+b)+(10+a+b)=2019
11a+2b=109
Itt is találunk 1megoldást.
5/5 anonim válasza:
Utolsó, szuper a levezetésed, de ez a harmadikos Matekguru versenyfeladata. Ott még nincsenek egyenletek. :)