Valaki segítene ennek a négy matek feladatnak a megoldásában?


1.) Két különböző teljesítményű traktor 15 óra alatt a búzaföld hatodrészét szántotta fel. Ha az első traktor egyedül dolgozott volna 12 órát, azután pedig a második 20 órát, akkor a búzaföld ötödét szántották volna fel. Mennyi idő alatt tudja felszántani az egész búzaföldet egyedül az első traktor?


2.) Írd fel az alábbi kifejezések rendezett alakját és állapítsd meg az együtthatójukat!

a: 2*x^2:(-2)*y^2

b: 3/2 *y^2*x:3*y*x


3.) Hány változósak, hány tagúak, hányadfokúak az alábbi algebrai kifejezések? Add meg a változókat, a tagok fokszámát és a tagok együtthatóinak értékét!

a: 3a^4

b: 4,7x^3y

c: -2,45c^4d^2

d: 7/8xyz^3

e: x^5-0,5x^4+x^3-x^2+6x+2

f: 12a^3b-5ab^2+0,1b^3-7


Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 17. 16:01
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1.)

15(T1+T2)=B/6

12*T1+20*T2 = B/5

Kétismeretlenes, paraméteres egyenletrendszer. Oldd meg "valamennyi"*T1 = B alakra!


2.) Írd fel az alábbi kifejezések rendezett alakját és állapítsd meg az együtthatójukat!

Rendezd törtvonalas alakra és végezd el az osztásokat, amit lehet!

a: 2*x^2:(-2)*y^2 EH = -1

b: 3/2 *y^2*x:3*y*x EH = 1/2


3.) Hány változósak, hány tagúak, hányadfokúak az alábbi algebrai kifejezések? Add meg a változókat, a tagok fokszámát és a tagok együtthatóinak értékét!

Alkalmazd a definíciót! Nem hiszem el, hogy nem vagy képes, csak lusta mint a föld.

2019. okt. 18. 05:08