Számítsd ki a kör átmérőjének a hosszát, ha területe 706,5dm2 (? )


A képleteket tudom,de ha nincs megadva a sugár értéke,akkor hogyan számítsam ki?

T=706,5dm2

K=2×r×3,14

d=?

Segítsetek a sugár kiszámolásában pls! Az átmérő kiszámolása aztán menni fog úgyis.



2019. okt. 16. 14:31
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
A sugár az átmérő fele. Innentől érthető?
2019. okt. 16. 14:42
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi:)
2019. okt. 16. 14:43
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
Amúgy a kerület képletét odaírtad, a területét meg nem, pedig neked abba kell behelyettesíteni, nem a kerületbe.
2019. okt. 16. 14:43
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
T=r^2*pi=d^2/4*pi
2019. okt. 16. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:

T= R^2x3,14 (ernégyzet pi)


706,5=R^2x3,14. // :3,14


225=R^2 // √


15=R


D=2xR


D=2x15dm


D=30dm

2019. okt. 16. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:

T=d^2*pi/4


ebből d=gyök(4*T/pi)


behelyettesítve: d=29,99dm.

2019. okt. 16. 15:38
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
Ez a kérdés önmagában bizonyíték arrra, hogy a kérdező agyhalott vagy troll. Mi szól ez ellen?
2019. okt. 16. 15:45