A képleteket tudom,de ha nincs megadva a sugár értéke,akkor hogyan számítsam ki?
T=706,5dm2
K=2×r×3,14
d=?
Segítsetek a sugár kiszámolásában pls! Az átmérő kiszámolása aztán menni fog úgyis.
2019. okt. 16. 14:31
1/7 Wadmalac válasza:
A sugár az átmérő fele. Innentől érthető?
2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi:)
2019. okt. 16. 14:43
3/7 Wadmalac válasza:
Amúgy a kerület képletét odaírtad, a területét meg nem, pedig neked abba kell behelyettesíteni, nem a kerületbe.
5/7 anonim válasza:
T= R^2x3,14 (ernégyzet pi)
706,5=R^2x3,14. // :3,14
225=R^2 // √
15=R
D=2xR
D=2x15dm
D=30dm
6/7 anonim válasza:
T=d^2*pi/4
ebből d=gyök(4*T/pi)
behelyettesítve: d=29,99dm.
7/7 anonymousreview60 válasza:
Ez a kérdés önmagában bizonyíték arrra, hogy a kérdező agyhalott vagy troll. Mi szól ez ellen?