2019. okt. 13. 19:04
1/4 A kérdező kommentje:
Valaki tudna ebben segíteni?
2019. okt. 13. 19:04
2/4 A kérdező kommentje:
*integráltja....írni sem tudok xd
2019. okt. 13. 19:05
3/4 anonim válasza:
Erre senki nem fog válaszolni primitív függvénnyel. Probálkozz más megoldási módszerrel, ha élböl nem ez a feladat. Határozott integráljainak a kiszámolására pedig léteznek numerikus módszerek, bár ezt papíron nem ajánlom.
4/4 anonim válasza:
Van egy jó és egy rossz hírem. A határozatlan integrál létezik, de a kiszámításához szükséges a hipergeomerikus függvény ismerete, ami
nem fejezhető ki elemi függvények segítségével.
x=t^(1/4) helyettesítés és dx=t^(-3/4)*dt/4 után
írd be a Wolframalpha parancssorába a következő alakot:
int sqrt(1+25t^2)*t^(-3/4)/4 és kapod ezt
[link] A kérdés az, hogy tudsz-e ezzel valamit kezdeni?