Négyzetgyök (25*x^8 + 1) inegrálja?

2019. okt. 13. 19:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Valaki tudna ebben segíteni?
2019. okt. 13. 19:04
 2/4 A kérdező kommentje:
*integráltja....írni sem tudok xd
2019. okt. 13. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre senki nem fog válaszolni primitív függvénnyel. Probálkozz más megoldási módszerrel, ha élböl nem ez a feladat. Határozott integráljainak a kiszámolására pedig léteznek numerikus módszerek, bár ezt papíron nem ajánlom.
2019. okt. 13. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy jó és egy rossz hírem. A határozatlan integrál létezik, de a kiszámításához szükséges a hipergeomerikus függvény ismerete, ami

nem fejezhető ki elemi függvények segítségével.

x=t^(1/4) helyettesítés és dx=t^(-3/4)*dt/4 után

írd be a Wolframalpha parancssorába a következő alakot:

int sqrt(1+25t^2)*t^(-3/4)/4 és kapod ezt

[link] A kérdés az, hogy tudsz-e ezzel valamit kezdeni?

2019. okt. 13. 22:20