60 km-es túraútvonal 3/8 részét tettük meg az első napon,2/5 részét a második napon. Az útvonal mekkora része maradt a harmadik napra? Hány km ez?

Sehogy nem jön ki. Előre is köszönöm!
2019. okt. 2. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első két napon megtett úthányad 3/8+2/5, a közös nevező a 40, ezért (15+16)/40=31/40.


A harmadik napra tehát 9/40 úthányad jut, ami 13,5km.

2019. okt. 2. 20:13
 2/3 anonim válasza:

Vagy ahogy az első mondta, vagy kiszámolod külön:

1. nap 60/8x3=22,5km

2. nap 60/5x2=24km

3. nap 60-22,5-24=13,5km

2019. okt. 7. 21:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Áh #2 nem érdekli ezt a megoldás. De nem értem, akit nem érdekel a megoldás, nem reagál, mi a fenének ír ki kérdést...
2019. okt. 7. 21:44