Sehogy nem jön ki. Előre is köszönöm!2019. okt. 2. 19:59
1/3 anonim válasza:
Az első két napon megtett úthányad 3/8+2/5, a közös nevező a 40, ezért (15+16)/40=31/40.
A harmadik napra tehát 9/40 úthányad jut, ami 13,5km.
2/3 anonim válasza:
Vagy ahogy az első mondta, vagy kiszámolod külön:
1. nap 60/8x3=22,5km
2. nap 60/5x2=24km
3. nap 60-22,5-24=13,5km
3/3 anonim válasza:
Áh #2 nem érdekli ezt a megoldás. De nem értem, akit nem érdekel a megoldás, nem reagál, mi a fenének ír ki kérdést...