Fizika sebességszámítás? Elakadtam, nem sikerül megoldani, pedig holnapra kellene.


A feladat így szólna:

Van két autó, és van köztük 2 km. Egyszerre indulnak el, az egyik 100 km/h a másik 50 km/h sebességgel megy egy írányba.

Mennyi idő múlva éri utól a 100 km/h haladó autó az 50km/h haladót?

Mennyi utat tesznek meg?


Már felrajzoltam, és megpróbáltam az összefüggéseket megkeresni, de egyenletet nem tudtam írni.

Nagyon szépen köszönöm, ha valaki segít!


2019. szept. 26. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen feladatokat mindig úgy kell megoldani, hogy a sebességek KÜLÖNBSÉGÉT nézed, hogy mennyi idő alatt teszi meg a 2 km-t. Tehát a sebességkülönbség ugye: 100-50=50 km/h.

t=s/v=2 km / (50 km/h) = 0,04 h = 2,4 perc.

Ennyi idő alatt az autók megtesznek:

s=v*t=100 km/h * 0,04 h = 4 km

s=v*t=50 km/h * 0,04 h = 2 km.

Remélem érthető voltam, és kapok zöld kezet. :)

2019. szept. 26. 18:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lassabb autó megtesz X km-t. A gyorsabb X+2-t.

Az idő ugyanannyi

v=s/t tehát t=s/v

A t ugye mindkettőnél egyenlő


Tehát:

100/X=50/(X+2)


Ebből meglesz az X. Abból meg már ki tudod számolni az időt.

2019. szept. 26. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Utolsónak: Jó a logika, csak rosszul írtad fel: (X+2)/100=X/50
2019. szept. 26. 18:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségét mindenkinek!
2019. szept. 26. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: sorry, igazad van, véletlenül felcseréltem. A zh-kat is ilyen hülyeségekkel szúrom el mindig... A képlet jó, a behelyettesítés nem... Nem is én lennék! 😂
2019. szept. 26. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a relatív távolságot (legyen X) elosztod a relatív sebességgel (legyen vr), akkor is megkapod. Javasolt átalakítani.


Tehát 2000 / 13,8 = 144 sec


Hasznos trükk.

2019. okt. 1. 20:34