A. Mekkora a vegyület moláris tömege?
B. Melyik telített szénhidrogénről lehet szó?
C. Van e olyan konstitúciója amely királis?
2019. szept. 26. 17:37
1/1 anonim válasza:
Ha semmmi egyéb paraméter (T,p) nincs megadva, akkor a relatív gőzsűrűség = relatív móltömeg.
Oxigén móltömege: 32 g/mol
A .: ismeretlen anyag móltömege: 32*2,25 = 72 g/mol
Alkánok általános összegképlete: C(n)H(2n+2)
Kiszámolhatod, de látszik, hogy n=5
( 5*12 + 2*5*1 + 2*1 = 72)
B. : C5H12 --> pentán
C. ezt hossú kifejteni,de a válasz: nincs