Ezeket hogy kell kiszámolni?Valaki magyarázza el légyszíves2019. szept. 24. 18:34
1/6 anonim válasza:
4.5 szorozva kettővel mert 1 MOL az 2 atom és azt szorozd egy atom tömegével ami így 4,5*2*1=9
2/6 anonim válasza:
A periódusos rendszerben megtalálod az elemek moláris tömegét.
A hidrogéné (közelítőleg) 1 gramm, viszont ott atomról és nem molekuláról van szó. A H2 hidrogénmolekula két hidrogénatomot tartalmaz, így annak moláris tömege 2 gramm. 4,5 mol esetén 4,5*2=9 gramm lesz az eredmény.
3/6 A kérdező kommentje:
huuu nagyon koszonom
es pl 1,5mmol kensavmolekulanak hogyan kell?
2019. szept. 24. 18:55
4/6 anonim válasza:
Kénsav H2SO4
Veszed az 1 hidrogén molekula tömegét H2 (2 gramm)
Hozzáadod az 1 kénatom tömegét S (32 gramm)
Hozzáadod a 4 oxigénatom tömegét (16x4=64)
64+2+32=98 gramm
6/6 anonim válasza:
4# vagyok még mindig
98*(1,5/1000)=0,147 g