Ezeket hogy kell kiszámolni?Valaki magyarázza el légyszíves

2019. szept. 24. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
4.5 szorozva kettővel mert 1 MOL az 2 atom és azt szorozd egy atom tömegével ami így 4,5*2*1=9
2019. szept. 24. 18:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A periódusos rendszerben megtalálod az elemek moláris tömegét.

A hidrogéné (közelítőleg) 1 gramm, viszont ott atomról és nem molekuláról van szó. A H2 hidrogénmolekula két hidrogénatomot tartalmaz, így annak moláris tömege 2 gramm. 4,5 mol esetén 4,5*2=9 gramm lesz az eredmény.

2019. szept. 24. 18:40
 3/6 A kérdező kommentje:

huuu nagyon koszonom

es pl 1,5mmol kensavmolekulanak hogyan kell?

2019. szept. 24. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Kénsav H2SO4

Veszed az 1 hidrogén molekula tömegét H2 (2 gramm)

Hozzáadod az 1 kénatom tömegét S (32 gramm)

Hozzáadod a 4 oxigénatom tömegét (16x4=64)

64+2+32=98 gramm

2019. szept. 24. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez 1 mol
2019. szept. 24. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:

4# vagyok még mindig

98*(1,5/1000)=0,147 g

2019. szept. 24. 20:04