32 lapos magyar kartyabol 5 lapot osztunk, hanyfele eset lesz, ha csak a szineket vesszuk figyelembe?


2019. szept. 23. 16:04
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
63%

Mivel bármelyik színből oszthatnak legfeljebb 5-öt, és a többiből értelemszerűen kevesebbet, ez a feladat tkp. ismétléses kombináció:

C_n^k,i = (n+k-1) alatt k, ahol n = 32, k = 5. Az eredmény 376992.

2019. szept. 23. 16:34
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Bocsi túl gyors voltam:

n = 4 (szín), k = 5 (választás), így lesz (5+4-1) alatt 5 = 56.

2019. szept. 23. 16:37