2019. szept. 23. 16:04
1/2 anonymousreview60 válasza:
Mivel bármelyik színből oszthatnak legfeljebb 5-öt, és a többiből értelemszerűen kevesebbet, ez a feladat tkp. ismétléses kombináció:
C_n^k,i = (n+k-1) alatt k, ahol n = 32, k = 5. Az eredmény 376992.
2/2 anonymousreview60 válasza:
Bocsi túl gyors voltam:
n = 4 (szín), k = 5 (választás), így lesz (5+4-1) alatt 5 = 56.