(2b) / (b-2) mikor lesz egész szám? B is egész.


2019. szept. 14. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

(2b)/(b-2) = (2b-4+4)/(b-2) = (2b-4)/(b-2)+4/(b-2)

A 2b-4=2×(b-2) ezért (2b-4)/(b-2) = 2 így csak azt kell vizsgálni, hogy 4/(b-2) mikor lesz egész szám.

b-2= 4 ; 2 ; 1 ; -1 ; -2 ; -4 azaz b= 6 ; 4 ; 3 ; 1; 0 ; -2 esetén lesz a kifejezésed egész. Az ellenőrzést rád bízom.

2019. szept. 14. 11:31