SOS! Matek házi! Egy kacsa felhízlalásához 10kg kukorica szükséges. Hány kilogrammal több kukorica kell 20 kacsa felhizlalásához, mint 15-éhez?


2019. szept. 10. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
50
2019. szept. 10. 18:40
 2/2 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Sima egyenes arányosság:


1 kacsa felhízlalásához 10 kg kukorica kell.

15 kacsa felhízlalásához 15*10=150 kg kukorica kell.

20 kacsa felhízlalásához 20*10=200 kg kukorica kell.


200-150=50


Tehát 20 kacsa felhízlalásához tényleg 50 kg-mal több kuki kell, mint 15 kacsához.

2019. szept. 10. 20:41