2019. szept. 10. 18:37
2/2 Adrian.Leverkuhn válasza:
Sima egyenes arányosság:
1 kacsa felhízlalásához 10 kg kukorica kell.
15 kacsa felhízlalásához 15*10=150 kg kukorica kell.
20 kacsa felhízlalásához 20*10=200 kg kukorica kell.
200-150=50
Tehát 20 kacsa felhízlalásához tényleg 50 kg-mal több kuki kell, mint 15 kacsához.