- 1 mol C teljes elégetéséhez hány g O szükséges? - 6 g C-ből hány mol CO2 állítható elő?


(vegyjelekkel írtam)


(7.-es kémiaházi :/ )



2019. máj. 22. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
nem tanítják az iskolában?
2019. máj. 22. 17:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez az egyenlet:


C + O2 = CO2


Tehát 1 mol C 1 mol O2-nel lép reakcióba. 1 mol O2 pedig 32 g (16×2).


Ha 6 gramm C-t veszel, annak ki kell számolni az anyagmennyiséget. (n=m/M, a C-nek a moláris tömege 12 g/mol, tehát --> n=6/12, ami 0.5 mol.)

Megnézed a fentebb leírt reakcióegyenletet. Láthatod, hogy ha mindenből 1 molt veszünk, akkor 1 mol termék keletkezik, így értelemszerűen ha 0.5 molt veszünk mindenből, akkor 0.5 mol CO2 fog keletkezni.

2019. máj. 22. 21:56