(vegyjelekkel írtam)
(7.-es kémiaházi :/ )
2019. máj. 22. 17:18
2/2 anonim válasza:
Ez az egyenlet:
C + O2 = CO2
Tehát 1 mol C 1 mol O2-nel lép reakcióba. 1 mol O2 pedig 32 g (16×2).
Ha 6 gramm C-t veszel, annak ki kell számolni az anyagmennyiséget. (n=m/M, a C-nek a moláris tömege 12 g/mol, tehát --> n=6/12, ami 0.5 mol.)
Megnézed a fentebb leírt reakcióegyenletet. Láthatod, hogy ha mindenből 1 molt veszünk, akkor 1 mol termék keletkezik, így értelemszerűen ha 0.5 molt veszünk mindenből, akkor 0.5 mol CO2 fog keletkezni.