Lehet mínuszos az eredmény?

Koordináta geometriában van egy feladat hogy a háromszög csúcsainak koordinátájából ki kell számolni a kerületét. Nos mind értem és tudom is hogyan kell. Csak az oldalak eredményére a 3 ból 2 mínuszos lett. A végösszegnél számolva mínuszban nem lehetett,elhagytam és pozitívval számoltam. Lehetséges ez? Vagy akkor tényleg valamit elrontottam?

2019. aug. 22. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Feltéve hogy Euklideszi geometriat hasznáálol, minden oldal nemnegatív.


Kukac.

2019. aug. 22. 09:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem baj ha negatív lett? Mert én csak pozitív eredmènyekkel találkoztam eddig.
2019. aug. 22. 09:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki ide a háromszög csúcsainak koordinátáit! Szerintem valamit elszámoltál (gyanítom, hogy előjelet).
2019. aug. 22. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:
19%

#2

Lol

Mondom hogy nemnegatív. Ha neked negatív jött ki akkor Apollón elhomályosította elméd.


Féreg.

2019. aug. 22. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van két csúcsod, akkor Pithagorasz-tétellel lehet oldalhosszt számolni.

Ez SOHA NEM LEHET NEGATÍV. Sőt még 0 sem, ha a két pont nem ugyanaz.


Pl egy oldalra:

a^2 = (x1-x2)^2+(y1-y2)^2

Két négyzet összege >=0,

a^2>=0 akkor gyökvonás után a>=0 jön ki.

2019. aug. 22. 10:34