Koordináta geometriában van egy feladat hogy a háromszög csúcsainak koordinátájából ki kell számolni a kerületét. Nos mind értem és tudom is hogyan kell. Csak az oldalak eredményére a 3 ból 2 mínuszos lett. A végösszegnél számolva mínuszban nem lehetett,elhagytam és pozitívval számoltam. Lehetséges ez? Vagy akkor tényleg valamit elrontottam?2019. aug. 22. 08:31
1/5 anonim válasza:
Feltéve hogy Euklideszi geometriat hasznáálol, minden oldal nemnegatív.
Kukac.
2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem baj ha negatív lett? Mert én csak pozitív eredmènyekkel találkoztam eddig.
2019. aug. 22. 09:15
3/5 anonim válasza:
Írd ki ide a háromszög csúcsainak koordinátáit! Szerintem valamit elszámoltál (gyanítom, hogy előjelet).
4/5 anonim válasza:
#2
Lol
Mondom hogy nemnegatív. Ha neked negatív jött ki akkor Apollón elhomályosította elméd.
Féreg.
5/5 anonim válasza:
Ha van két csúcsod, akkor Pithagorasz-tétellel lehet oldalhosszt számolni.
Ez SOHA NEM LEHET NEGATÍV. Sőt még 0 sem, ha a két pont nem ugyanaz.
Pl egy oldalra:
a^2 = (x1-x2)^2+(y1-y2)^2
Két négyzet összege >=0,
a^2>=0 akkor gyökvonás után a>=0 jön ki.