Ez a 41% esély hogy nullszaldósak legyünk hogyan is jön ki? Milyen kérdések vezetnek rá az eredményre? Hogy lehetne ezt másképp érthetőben ki fejezni?


Belső pozícióból 60 zsetonra emelsz (a 300-as kezdő zsetonmennyiségedből), majd all-innel rádemelnek, a vakok pedig dobnak. Most 60+45+300 = 405 zseton van a kasszában, és a megadás a maradék 240 zsetonodba kerül. Az esélyeid a megadást követően majdnem 1,7 az 1-hez lesznek, ami azt jelenti, hogy csak 41%-ban kell nyerned, ahhoz, hogy nulszaldós legyél. Ezek óriási esélyek, így sokkal gyakrabban kell megadnod, mint, ahogy azt elfogadhatónak éreznéd.



Van itt egy másik példa is.


Itt ismét az elsőnek kell lenned a kasszában, amikor csak lehetséges, hacsak nincs két nagy letétes, mert akkor all-in kell menned. A potesélyek megintcsak komoly szerepet játszanak, ugyanis lesznek olyan helyzetek, ahol voltaképpen bármelyik 2 lappal meg kell adnod.

Például, ha 1000 zsetonod van, mikor a nagyvak 100, és valaki 220 zsetonnal all-in megy, te pedig a nagyvaknál J-6-ot látsz, a matematika a következőképpen alakul: 150 zseton a vakoktól + 220 zseton az ellenfeledtől = 370 zseton, és ez csupán 120 zseton megadásába került neked. Az esélyed itt 3,1 az 1-hez, ami azt jelenti, hogy a nulszalldós játékhoz csupán az esetek 32%-ában kell nyerned. Ha lefuttatod a PokerStove-ot, látni fogod, hogy ellenfelednek a kezek felső 10%-a kell meglegyen ahhoz, hogy te dobj. Egy kis letétes sem elég feszes ehhez, így ez egy könnyű, nyereséges megadás.


2019. aug. 16. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

P*405+(1-p)*(-240)=0

P*405-240+p*240=0

625p=240

P=240/625=0.384


Gondolom a rake miatt nem 405-ot nyersz csak kevesebbet, emiatt 38% nyeresi eselynel tobb kell.

2019. aug. 17. 00:04