2019. aug. 16. 15:02
1/1 anonim válasza:
a) Viéte-formula szerint:
| -2(m+2)/2 + (m^2+4m+3)/2 | <= (1+1/sqrt(2))^2
Erre viszont az jön ki, hogy nem igaz tetszőleges m-re, szóval a feladatban valami nem kerek.
b) Először érdemes meghatározni a szélsőértéket. A legkönnyebb úgy, hogy elhagyjuk a konstans tagot, és a
2x^2+2(m+2)*x=0
egyenletet oldjuk meg. Kiemelünk:
2x*(x+(m+2))=0, ennek megoldásai az x=0 és az x=-m-2, ezektől egyenlő távolságra van a szélsőérték helye, vagyi az x=-(m+2)/2 helyen lesz. Emiatt csak olyan intervallum adható meg, amely m-től függ, így marad az, hogy kiszámoljuk az x1;x2 gyököket, és azok lesznek az intervallum szélei.