Nem szeretném az összes feladatot mással megcsináltatni, de abszolút nem értem, hogy hogyan kellene ennek nekiállnom. Aki érti, magyarázza el légyszi.
2017. ápr. 8. 09:39
1/4 A kérdező kommentje:
Közben az alső 2 feladatra sikerült rájönnöm, úgyhogy csak az utolsó 3-hoz szeretnék segítséget.
2017. ápr. 8. 09:54
2/4 A kérdező kommentje:
A harmadik feladatnál azt is értem, hogy két tag összege, csak akkor lesz 0, ha mindkét tag nulla, de abban megakadok, hogy ez hogy jön ki.
2017. ápr. 8. 10:02
3/4 anonim válasza:
"két tag összege, csak akkor lesz 0, ha mindkét tag nulla"
Ez általánosságban nem igaz, te szerintem kevered a szorzással.
Viszont a megadott példában 2 abszolút értékes kifejezés van, szóval két nemnegatív szám összege csak akkor lehet 0, ha mindkét szám 0.
szóval:
2x+1=0
x-2y=0
Ez pedig már egy nagyon egyszerű kétismeretlenes lineáris egyenletrendszer.
4/4 anonim válasza:
mindkét szám = mindkét kifejezés értéke
Megoldva:
Az első egyenletből ifejezed x-et:
2x=-1
x= -1/2
behelyettesíted a másodikba:
-1/2-2y=0
2y = -1/2
y=-1/4