Milyen valós szám esetén lesz az alábbi egyenletek értelmezési tartománya üres halmaz?


[link]


Nem szeretném az összes feladatot mással megcsináltatni, de abszolút nem értem, hogy hogyan kellene ennek nekiállnom. Aki érti, magyarázza el légyszi.



2017. ápr. 8. 09:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben az alső 2 feladatra sikerült rájönnöm, úgyhogy csak az utolsó 3-hoz szeretnék segítséget.
2017. ápr. 8. 09:54
 2/4 A kérdező kommentje:
A harmadik feladatnál azt is értem, hogy két tag összege, csak akkor lesz 0, ha mindkét tag nulla, de abban megakadok, hogy ez hogy jön ki.
2017. ápr. 8. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:

"két tag összege, csak akkor lesz 0, ha mindkét tag nulla"


Ez általánosságban nem igaz, te szerintem kevered a szorzással.

Viszont a megadott példában 2 abszolút értékes kifejezés van, szóval két nemnegatív szám összege csak akkor lehet 0, ha mindkét szám 0.


szóval:

2x+1=0

x-2y=0


Ez pedig már egy nagyon egyszerű kétismeretlenes lineáris egyenletrendszer.

2017. ápr. 8. 11:05
 4/4 anonim ***** válasza:

mindkét szám = mindkét kifejezés értéke


Megoldva:

Az első egyenletből ifejezed x-et:

2x=-1

x= -1/2


behelyettesíted a másodikba:

-1/2-2y=0

2y = -1/2

y=-1/4

2017. ápr. 8. 11:08