[link] [link]

2019. aug. 15. 14:44
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

Rajzold fel a körök középpontja, a kötél és a kötél külső körös végpontjai, plusz a belső kör érintési pontja közti háromszögeket. A belső kör érintési pontja felezi a kötélhosszt, tehát ott egy-egy háromszög oldalad 11,25-11,25 m.


Meg fogod találni az összefüggéseket, ha látod a háromszögeket.


Derékszögű háromszögek, Pithagorasz-tétel, többismeretlenes egyenletrendszer...

De még egyszerűbb geometriai módszert is lehet találni.

2019. aug. 15. 15:11
 12/17 A kérdező kommentje:
Még mindíg nem a végeredményre vagyok kíváncsi,de azért köszönöm.Értékelem a próbálkozásod!🙃
2019. aug. 15. 15:11
 13/17 A kérdező kommentje:
Na végre köszönöm szépen😊
2019. aug. 15. 15:12
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

274 doboz a megoldás, ahogy a 9#-es válaszoló írta.

Kéred a levezetést?

2019. aug. 15. 15:33
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen
2019. aug. 15. 15:44
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyen

r - a belső kör

R - a külső kör sugara

h = 22,5 m - a húr hossza

T - a körgyűrű területe

t = 1,6 m² - egy doboznyi csempével lefedhető terület

v = 10% - a törési veszteség

n0 - az elméleti dobozszám

n = ? - a körgyűrű lefedéséhez ténylegesen szükséges dobozok száma


Ezekkel a geometriából adódóan írható

R² - r² = (h/2)²


Mindkét oldalt π-vel szorozva

π(R² - r²) = (h/2)²π


A bal oldal a körgyűrű területe, vagyis

T = (h/2)²*π = h²π/4


Az elméletileg szükséges dobozok száma

n0 = T/t


A gyakorlatilag szüksége dobozok száma

n = n0 + n0*(v/100) = n0(1 + v/100)


Az összesített képlet

n = [ h²π/(4t)]*(1 + v/100)


Behelyettesítve

n = [22,5²π/(4*1,6)]*(1 + 10/100)

n = 22,5²π*1,1/6,4

n = 273,355

Kerekítve

n = 274

======


DeeDee

*********

2019. aug. 15. 18:39
 17/17 anonim ***** válasza:

jájj ne hallgass rájuk hallgass a maestrora mert ok nem ertenek a százalékokhoz nem 1.1gyel kell szorozni hanem 0.9cel osztani hogy jólegyen hiddjél nekem mert énvagyoka maestro

el van cseszve ez a valasz, az en valaszom ajocsak

2019. aug. 15. 18:53
1 2