3. Az ABCD Trapézban m (A) szog =90•, DC||AB, DC=8cm, AB=DC/2, AD=6 cm Legyen AC (fordított U) DB={0} a) Határozd meg az AC átló hosszát! b) Mutasd ki, hogy AOB és DOC háromszögek hasonlóak, Valamint számítsd koaz AO és OC szakaszok hosszát?

Valaki el tudná magyarázni hogy mit miért csinál részletesen?

2019. aug. 12. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

a. gyök(52)

b. AOB minden oldala 2x akkora mint DOC-é -> hasonlók


AO: 2/3*gyök(52)

OC: 1/3*gyök(52)

2019. aug. 12. 17:40
 2/4 A kérdező kommentje:

Az A alpontot én is megoldottam nekem 10 jött ki s hátul is jó.

AC=(gyok alatt) AD(masodikon) +DC(masodikon) =(gyok alatt). 6(negyzeen)+8(negyzeten) = (gyok alatt) 36+64=100 gyok alatt 100=10.

S hàtul is ez az eredmenu van megadva. De a b alpontot nem ertem

2019. aug. 12. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:

de hallod ez attol függ hogy veszed fel a pontokat.

de igen akkor jó a 10

2019. aug. 12. 18:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom
2019. aug. 12. 18:29