Valaki el tudná magyarázni hogy mit miért csinál részletesen?2019. aug. 12. 15:35
1/4 anonim válasza:
a. gyök(52)
b. AOB minden oldala 2x akkora mint DOC-é -> hasonlók
AO: 2/3*gyök(52)
OC: 1/3*gyök(52)
2/4 A kérdező kommentje:
Az A alpontot én is megoldottam nekem 10 jött ki s hátul is jó.
AC=(gyok alatt) AD(masodikon) +DC(masodikon) =(gyok alatt). 6(negyzeen)+8(negyzeten) = (gyok alatt) 36+64=100 gyok alatt 100=10.
S hàtul is ez az eredmenu van megadva. De a b alpontot nem ertem
2019. aug. 12. 17:48
3/4 anonim válasza:
de hallod ez attol függ hogy veszed fel a pontokat.
de igen akkor jó a 10
4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom
2019. aug. 12. 18:29