#egyenlet #szögfüggvény #szinusz #koszinusz #függvényegyenlet #iteráció #iterált #Ábel-függvény #Schröder-egyenletet #szuper függvény
2019. aug. 3. 11:21
1/2 anonim válasza:
f(x) = 0.739085133...
A pontos érték az x=cos(x) egyenlet megoldása
2/2 A kérdező kommentje:
Oké. Ez a függvényegyenlet egy nagyon szerencsétlen alakja. Nyilván én is meg tudtam határozni cos fixpontját, ami valóban házi feladatos kérdés... de mi van, ha f(x) nem konstans, sőt invertálható.
Próbáld megoldani az f^-1(cos(f(x))) = 1+x egyenletet, vagy a p(s^k*p(x)) = cos[k](x), ahol s = -sin( cos fixpontja ). Lehetőség szerint csak az írjon, aki hozzá is tud tenni a megoldáshoz!
2019. aug. 3. 21:59