Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átsorolhatnak-e így önköltsége...

Átsorolhatnak-e így önköltségesre?

Figyelt kérdés

Halihó!


Sajnos különböző okok miatt jelenleg abban a helyzetben vagyok, hogy ez a félév nem fog sikerülni (nem lesz meg a 2,75-ös átlagom, ami elő van írva az államilag támogatott képzési formához).

Az első félévem jól sikerült, a kettő félév átlaga alapján megvan a 2,75-ös átlagom.

Sokmindent hallottam, kicsit azért félek, hogy átsorolnak. Tanulmányoztam a TVSZ-t is, kérdeztem a HÖK-öt, felsőbb éveseket, egyedül a TO-ra nem jutottam még el (mielőtt bárki lehordana, hogy egyetemre járok, és még ennyire sem vagyok tájákozott).

Ez az első évem az egyetemen, tehát még nemkerültem soha ilyen helyzetbe.

Krediteim bőven megvannak szerencsére, ha esetleg figyelembe kell venni, a 18/18 is bőven stimmel.


Kérdéseim:


1, Ugye 2 félévet néznek az ÁTLAGBAN is, nemcsak a krediteknél? -> ha a 2. félév nem jól sikerült, attól még nem az alapján kell eldönteniük, ugye?

2, Volt-e már valaki ilyen helyzetben, aki valóban meg tudna efelől nyugtatni?

3, Hallottam olyat is, hogy nem nézik az átlagszámításnál a nem teljesített tárgyakat. Anélkül simán megvan a 2. félévem is. Ugyan nem értem, mi ebben a logika, de esetleg ebben is megerősíthetne valaki.


Előre is köszönöm a normális válaszokat! :-)



2019. júl. 8. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Még én sem voltam ilyen helyzetben, de én úgy tudom mindenben 2 félévet néznek. Ha esetleg elküldenéd a TVSZ ide vonatkozó részét tudok segíteni pontosabban :)

2019. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a TVSZ nálunk annyit ír, hogy az ajánlott kreditek 50%-át kell teljesíteni, plusz 2,00-ás átlag kell, igaz, azt is írja, hogy a 2 utolsó aktív félévet nézik.


Nem került frissítésre 2015 óta, és ránk már az a szabály érvényes, hogy 36 kredit/2 félév éééés 2,75-ös átlag (kövi évtől 3,00).


Igazából tényleg csak ennyire lennék kíváncsi, már szívesen abbahagynám ezt az UV hetet, nem megy sajnos, nem sikerül most úgy, ahogyan kellene... :/

2019. júl. 8. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

A két utolsó aktív félév számít.

Illetve a nem teljesített tárgyak valóban nem számítanak bele.

Amire figyelj: nem úgy kell számolni az átlagot, ahogy középiskolában számolod. Hanem a súlyozott átlag számít!

2019. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, tudom, úgy számoltam mindent. :)

2019. júl. 8. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:
De nem úgy kell hanem simán, súlyozatlanul.
2019. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erről van bárhol egységes törvény, vagy akármi?
2019. júl. 8. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Tvsz-ben nézd meg. Nálunk súlyozatlanul kell és csak 2.0
2019. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy a kari működési szabályzatban.
2019. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

#7: ez kizárt. Jogszabály szabályozza. Amit te írsz, csak azokra igaz, akik 2016 előtt kezdtek.

Ettől a jogszabálytól az egyetem nem térhet el.

2019. júl. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogszabály súlyozott tanulmányi átlagot ír elő. Az hogy mi a súlyozott tanulmányi átlag definíciója, azt már az egyetem határozza meg.
2019. júl. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!