BME VIK villamosmérnöki szakára hogyan és mivel lehet felkészülni?
A félév elején matekból és fizikából is írni fogtok egy felmérőt, hogy kiderüljön, lehet-e építeni arra a tudásra, amit magatokkal hoztok (ha nem, fel lehet/kell venni a felzárkóztató tárgyakat). Az előző évek feladatsorait itt találod:
Ha ezeket két óra alvás után, totál másnaposan egy légkalapácstól fél méterre is meg tudod írni 80%-ra, akkor jó vagy. Ezek kb. középszintű feladatsorok, az emelt szinthez tartozó témakörök már az egyetemi anyag részei, azok ismerete nem elvárt. Persze ha tudod, akkor az csak jó, főleg, hogy a középiskolában megszokottnál jóval nagyobb tempóban haladtok majd.
Ezen kívül az is hasznos lehet, ha nem teljesen idegen tőled a programozás. Az egyetemi oktatás nulláról indít, tehát nem elvárás, de tényleg hasznos, ha tisztában vagy az alapfogalmakkal. Első félévben a C nyelv lesz terítéken, de a lényeg inkább az, hogy az alapelvekkel (vezérlési szerkezetek stb.) tisztában légy, a konkrét nyelv bőven másodlagos.
A gondolkodásmódodat, szemléletedet legjobban a matek, fizika, informatika, programozás ismereteiddel alakíthatod a legjobban ki.
Ha az érdekel, hogyan tudnál egy kis fort szerezni, akkor azt ajánlom a fentiekből 2-t legalább sajátíts el emelt szinten mielőtt oda mész. Nem árt, ha szeretsz bütykölni, Arduinózni, hobbielektronikázni.
A tapasztalatom, hogy minél fontosabb egy tárgy, annál xarabbul oktatják ott. Nem árt, ha vannak felsőbbéves vagy már végzett ismerőseid!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!