Szerintetek jobb lenne az esélye elhelyezkedni, könnyebb munkát végezni a férjemnek ha továbbtanul?
Na ezt jó tudni, nem véletlen kérdeztem. Nagy előny a gyakorlati tapasztalat a műszaki felsőoktatási képzésben, azokkal szemben, akik végzett gimnazistaként még egy esztergát sem láttak, meg úgy általában egy komplett gyártósorról nem sok meglátásuk van.
Ha van kitartása, akarata a férjednek, akkor választhatja a mérnöki pályát. Ami viszont lényeges, ne kényszerből válassza ezt, mert úgy keserves lesz.
Ami nehéz lesz az elején az a matematika, mert minden mérnöki tudományág alapvetően a matematikára (és a fizikára) épül. Érdemes érettségi után lapozgatni Bárczy differenciálszámítás, integrálszámítás könyveit.
Vagy akár emelt szinten érettségizni, mert ugye jövőre kötelező lesz, mérnöki pályán ez célszerűen fizika, szakmai tárgy vagy matematika.
Nyilván annyiból kényszer, hogy ő ellenne ebben a munkájában is, de azt ő is belátta, hogy van "könnyebb" módja is a pénzkeresésnek.
Ahogy most nézegettem matematika és vizika/biológia/kémia szakokat fogadják el....ezeknek valamelyikéből kell majd emeltezni kötelezően?
Egyébként már egy technikummal is előbbre lenne... Illetve az mindenképpen fontos, hogy levelezőn tudná csak csinálni, munka miatt. Így szerintem méginkább nehéz.
Igazából én nem tudom, hogy őt mi érdekelheti, de a gépészmérnöki mint olyan talán a legkevésbé "elrettentő" a számára, bár én azt gondolom villamosmérnököket is rengeteget keresnek....
Erre valami ötlet? Ha esetleg hasonló területen dolgozol, kedves válaszoló, neked mi a tapasztalatod, milyen végzettségek "mennek", illetve melyik lehet az a szak, ahol a gyakorlati előtudását leginkább tudja kamatoztatni?
Jó mindegyik szak. Minimális lehet, hogy a villamos mégjobb, de egy gépészmérnökkel is jók a lehetőségek.
Pláne, hogy azért ő neki szakmához kapcsolódó hasznos tapasztalata is lesz!
És egy tipp: Az első 1-2 félévben míg meg akarják szórni kicsit a társoságot addig azokból a tárgyakból amire sokminden épül érdemes ilyen magán zh/vizsga felkészítést keresni. Minta példákat elég jól leadják ezeken.
A technikum is lehet előrelépés. Igazából cég/pozíciófüggő hogy milyen lesz a munka jellege. Viszont láttam már nem egy technikust 2, 3 műszakban dolgozni, szóval ez ezt a felvetést nem oldja.
"Ha esetleg hasonló területen dolgozol, kedves válaszoló, neked mi a tapasztalatod, milyen végzettségek "mennek", illetve melyik lehet az a szak, ahol a gyakorlati előtudását leginkább tudja kamatoztatni?"
Hogy a gyakorlati tudást hol tudja alkalmazni, az is cégfüggő, ill. függ attól, mennyire alaposan sikerült a gyakorlati fogásokat megtanulni. A mérnökin jellemzően a képzésben ágazatot kell választani. Ha a műanyag -és gumiipari ágazatot választja, akkor specializálódhat akár fröccsöntési technológiára ill.szerszámtervezésre, stb.
Aztán persze sok más ágazat van (talán az elnevezések is megváltoztak már az én időmben lévőkhöz képest) lehet választani bőven.
"a gépészmérnöki mint olyan talán a legkevésbé "elrettentő" a számára, bár én azt gondolom villamosmérnököket is rengeteget keresnek...."
A mérnökin egyfajta gondolkodásmódot kell megtanulni. A lényeg abban áll, hogy a mérnök a dolgok működését érti, ill. folyamatok analizálására alkalmas, hogy így pl. optimalizációt végezzen (jobb hatékonyság,gazdaságosság érdekében).
Meg kell említeni még, hogy a gépészmérnöki és a villamosmérnöki manapság már nem olyan mint régen. Rendkívül domináns szerepet tölt be pl. az informatika és a programozás, mivel egyrészt egyre elterjedtebbek a számítógépes felügyeleti rendszerek (pl. rugalmas gyártórendszerek) másrészt a számítógépes szimulációk (gyártásautomatizáláshoz/optimáláshoz, végeselemes számításokhoz, algoritmusfejlesztéshez).
Nem érdemes belehajszolnod a férjedet olyasmibe, amihez esetleg nincs affinitása. Egy gépészmérnök szak nem esti érettségi. Iszonyúan nehéz. Így látatlanban nem sok esélye van elvégezni ennyi kihagyás – és vélhetően – gyengébb középiskolai háttérrel. Egyszerűbb lenne neki szerintem gazdasági szakmát tanulni, vagy gazdasági informatikát. Ezekben is bőven van előnye, hogy dolgozott eddig, illetve hogy kicsit idősebb, érettebb.
Még 50 évesen is lehet szakmát váltani. Gazdasági szakon 33 évesen már diplomás szakember lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!