Miért akar majdnem minden fiatal/pályakezdő vezető lenni?
Itt is sokszor olvasom, hogy sokan már az egyetem elején arra aspirálnak, hogy majd vezetők lehessenek. Ez miért ennyire fontos az embereknek? A magasabb fizetés miatt?
Az emberek csak nagyon kis része alkalmas vezetőnek, tapasztalatom szerint még a vezetők 80%-a is alkalmatlan arra, hogy emberekkel foglalkozzon. Továbbá nagyon kevesen élvezik csak igazán. Emberekkel foglalkozni rengeteg macera, és tényleg nem való, csak nagyon-nagyon keveseknek.
Miért nem arra vágynak inkább a fiatalok, hogy egy csodás terméket fejlesszenek, valamilyen alkotó tevékenységben kiemelkedjenek?
Mert megunták, hogy alamizsnáért dolgoznak Nyugathoz képest.
Mondjuk ezt a mostani munkaerőhiány szerintem úgyis megoldja. Aki nem emel, annak nem lesz embere.
Alkotó tevékenység sajnos nem fizet. Mi lenne nagyobb alkotás mint a fiatalok nevelése? Betegek ellátása?
Ehhez képest egy nővérnek vagy tanárnak 130 ezerrel indul a karrierje. Nevetséges.
Az előző válaszoló jókat és igazat írt.
Én pl nem törekszem vezetőnek lenni, de ha választani kéne, inkább koordinálnék embereket, mint hogy alkossak, tekintve, hogy 0 kreativitásom és kézügyességem van. A lélekgyilkos monoton melók meg szintén nem túl kecsegtetőek. (Én olyasmi irányba szeretnék menni, ahol valamennyire a magam ura vagyok, de nem tőlem függ több (tucat) ember.)
Igazából minden ember vezető.
Legalábbis az áramot azt vezetik. 😂😂😂😂
A Z generáció valóban türelmetlen, mindent azonnal akar, a lehető legkevesebb energia befektetéssel.
Ugyanakkor volt szocialisra államként még mindig az az általános nézete az embereknek (és ez viszont inkább a 40-50 pluszosokra jellemző), hogy mindenkinek minden JÁR és amúgy is egyenlőek vagyunk. Emlékszem egy kérdésre (másik kategóriában volt), a gyári szalagmunkás fel volt háborodva azon, hogy miért keres annyit, amennyit, miközben az irodában kávézgató, esetleg még nála fiatalabb illető, aki a főnöke is, 3-4-szeresét kapja meg az ő fizetésének.
Ez a kérdés úgy merülhetett fel, hogy a szalag melletti gyári munkás, aki jó eséllyel semmilyen piacképes végzettséggel nem rendelkezik nem látja be azt, hogy egyrészről a főnöke nem csak kávézgat fent az irodában, másrészről sokkal nagyobb felelőssége van és a nagy pénz nagy felelősséggel jár. Ezt a felelősséget nem akarják meglátni az emberek, ahogy azt sem, hogy mennyi idő, energia és tanulás előzte meg azt, hogy valaki "kávézgathasson" egy irodában jó pénzért.
Nem hiszem, hogy egyedül a fiatalokra lenne jellemző ez a leírás, inkább úgy fogalmaznám meg, hogy más miatt lett ilyen a Z generáció és más miatt azok, akik még érintve voltak a szocializmussal (akár csak proli szülőkön keresztül). Ugyanakkor ez inkább társadalmi jellemző, nem csak a mai fiataloké/pályakezdőké.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!