Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvesztettem a motivációm?...

Elvesztettem a motivációm? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet. Arra a szakra kerültem be ahova mindig is szerettem volna.

imádtam. Viszont az egyik tanártól már rosszul vagyok. Gyomorgörcsöm van óra előtt, folyton rossz megjegyzéseket tesz felém, rámszállt és ezt a többiek is észrevették (gyakorlati óra egyébként)

Már semmi kedvem nincs az egész egyetemhez, nincs motivációm. Az órára is rettengve megyek be.

Mihez tudnék kezdeni?

21 éves vagyok tehát nem is 18-19, hogy ide-oda ugráljak.


2019. márc. 24. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

21 évesen böven van idöd ide-oda ugrálni, hidd el :) Viszont ha valóban csak a tanár miatt utáltad meg, akkor szerintem rossz döntés lenne szakot váltani. Ha végképp nem tudod a félévet nála teljesíteni, akkor esetleg megpróbálhatod másik félévben más tanárnál (ha van rá lehetöség). Esetleg egyetemváltás ugyanerre a szakra.

De ha a csoporttársaiddal jóban vagy, akkor velük is beszélj ezekröl a dolgokról. Egy kis lelki támogatással könnyebb az ilyen idöszakokat átvészelni.

2019. márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg csak a tanárral van a bajom. Lelkileg nem igazán bírom, hogy megaláz a többiek előtt. És a legnagyobb baj, hogy semmit nem tettem :( nem vagyok a csoport legjobbja az tény, de nagyon igyekszem. Csendes, nem az a nagyszájú lány vagyok. Semmi rosszat nem mondtam neki és mégis ilyen velem :(

És lehet, hogy gyengének tűnök meg tudom máshol is előfordulhat ez, sőt munkahelyen is lehet de megmondom őszintén, hogy lelkileg már nem bírom. :(

2019. márc. 24. 08:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszer rám is rám szállt egy oktató (minden gyakorlaton). 3. alkalommal a szünetben odamentem hozzá, és megmondtam, hogy álljon le (persze, udvariasan, csendesen, röviden)! Bár a csoporttársaim is sajnáltak, a legtöbbjük azt mondta, nem merte volna megtenni. Én igen. Megérte.

Végül nem ő vizsgáztatott, de ha úgy lett volna, és megvágott volna szubjektív okokból, akkor elmentem volna a tanszékvezetőhöz, és kértem volna, hogy legközelebb más oktató vizsgáztasson le (egyébként lehet ilyet kérni).


Neked kell mérlegelned, hogy

- van-e igazság abban, amiket mond, csak a stílus rossz vagy egyértelműen túllépi a hatáskörét. (Pl. első órától szivat-e, és tényleg nincs-e részed benne.)

- milyen magasan áll az oktatói ranglétrán (pl. ha tanszékvezető vagy magasabban van, az szívás:S)

- mennyit találkozol még vele (akár más tárgyak kapcsán)

- vizsgáztathat-e (főleg szóban, írásban nem nagyon tud lényegesen más jegyet adni)


Ha teljesen biztos vagy az igazadban (esetleg a csoporttársaid közül van-e, aki hajlandó megerősíteni, amit állítasz, ha úgy adódik), és fel mered vállalni, akkor érdemes megfontolni, hogy lépj.


Bár én elég karakán vagyok, nekem is nagy lelki viharokat okozott, mert soha nem fordult elő korábban, hogy egy oktatónak visszaszóltam volna, pedig korábban is megesett, hogy megaláztak - de akkor nem érte meg a stresszt, hogy hogy jövök ki belőle. Szóval van az a helyzet, amikor inkább elviseli az ember, ezt neked kell mérlegelned.

2019. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!