Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mennek ilyen kevesen...

Miért mennek ilyen kevesen egyetemre?

Figyelt kérdés

Valahogy megfogyeltem, hogy itt Magyarországon relatív kevesen mennek tovább tanulni.

Éltem Amerikában, és ott az volt a fura, ha nem mész egyetemre. Egy harminc fős osztályban/órán a tanár egyszer megkérdezte, hogy kik az aki nem megy egyetemre, és a 30ból kb 1 vagy 2 ember mondta, hogy nem valószínű.

Itthon meg nagyon kevesen mennek egyetmre. Főleg még ingyen is van.

Amerikában volt egy nagyon jó haverom akit akkor vettek fel, amikot kint voltam a Cornell nevű egyetmre New York államban, és a tandíja 4 x 70e dollár. (Kb 20 millió forint) azaz 4 év egyetem kb 80miillió forunt lesz neki. Nyilván ez kiemelkedően drága, de egy átlag egyetem kint is 20-30millió forint a négy évre.

Ehhez képest Magyarországon még ingyen is van az egyetem, mégis sokkal kevesebben jelentkeznek. Aztán jelentkeznek mindenféle okj tanfolyamra és visznek haza jobb esetben 200e forintot egy hónapban.


Kint középsuliban mindenkinek volt egy komoly elképzelése majdnem mindenki mérnök, orvos, ügyvéd akart lenni. A nagyon közeli barátaim közül egy valaki elektromos mérnök akart lenni, Cornell egyetemre vették fel, és majd abban a cégben dolgozni, ahol az apja is dolgoztott ( havi kb 7ezer dollárt keresett az apja azaz 2 millió forint felett) másik haverom plasztikai sebész akart lenni, Wisconsini egyetemre jelentkezett, másik ketten programozásra mentek Michigan egyetemre stb stb.


Miért van ez? ( én nem, nem fikázni akarok bárkit is, hogy “bezzek Amerikába’ “ , csak szimpla kérdés. És tudom, hogy Amcsiban sokkal jobbak a fizetések is, csak szimplán az érdekel,hogy itthon sokkal kevesebben jelentkeznek továbbtanulni, pedig még ingyen is van)


17/f



2019. márc. 3. 03:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán reprezentatív egyik minta sem, amit nézel. A mi osztályunkból (budapesti közepes gimi, 30 fő) mindenki egyetemre jelentkezett. Körülbelül egy ilyen példába futhattál bele Amerikában is, de ez nem jelenti azt, hogy ott minden esetben ez a helyzet, ahogy a mi példánk sem jelenti azt, hogy egy x. egyetemvárosoktól messzebbi községben lévő szakközépből is mindenki egyetemre megy.
2019. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, közben kérdezgettem embereket, és elég sok olyan választ kaptam az amiktól, hogy nem tudják még, valszeg nem, valszeg szakmát mennek tanulni, van aki az apja kőműves cégében fog betonozni szóval ez igaz, hogy itt is van aki nem megy. Otthon én is gimis vagyok, és egy srác kivételével tudatommal mindenki megy majd egyetemre. Vannak barátaim szakközépből, akikl konkrétan kiröhögtek, hogy egyetemre akarok menni, és jött a “minek akarsz oda menni, később kezdhetsz majd csak melózni”....
2019. márc. 12. 02:26
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem pedig pont az a tapasztalatom, hogy itthon ciki, ha nem mész egyetemre, és soha az életben nem lesz diplomád, mert az szerintük egyenlő azzal, hogy egy ingyenélő senkiházi vagy.

Amerikában az a lúzer, aki egyetemre jelentkezik, mert ott már az a természetes, hogy 21 évesen gyárat örököl apucitól, vagy beszáll a családi vállalkozásba.

2019. márc. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Amerikában az a lúzer, aki egyetemre jelentkezik"

Valószínűleg a "lúzerség" miatt fizetnek ki a hallgatók évente több 100.000 USD-t a fostos egyetemeknek:)

2019. márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!