Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri felvenni a diákhitelt...

Megéri felvenni a diákhitelt csak azért hogy többet legyek a párommal?

Figyelt kérdés
Főiskolás vagyok eddig minden hétvégén dolgoztam, hogy ne kelljen felvenni a diákhitelt. Most tervezgetem, hogy felveszem mivel igy több szabadidőm lenne.
2007. dec. 4. 22:21
 1/9 anonim válasza:
80%
Megéri felvenni!!! (egy friss házas és diplomás "sorstárs" :)
2007. dec. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Most több szabadidő, amikor pedig diploma után már dolgozol kevesebb pénz. Most egy kis haladék... de valójában tönkre teszi az életedet. Azt a képzetet kelti, hogy hú de ó lesz neked miután dolgozol és az akkori habzsi dőzsiből most előre vegyél ki magadnak egy kicsit.

Senki nem garantálja, hogy valóban lesz habzsi-dőzsi! Sőt, ahogy a dolgok mennek...

Ráadásul ha van ez a hitel (ami terheli majd a fizetésedet)akkor nem fogsz kapni hitelt amikor lakást akarsz venni.

Ez is csak egy banki üzlet, nem az emberek számára előnyös. És az ajánlatban nem foglalkoznak azzal, hogy valóban felvilágosítsanak róla, hogy mi fog később történni. Az ajánlat amit részletesen elolvastam annyi hazugságot tartalmaz, hogy az szörnyű.

A diplomások több fizetést kapnak... pfff...

A kamatlábak mértékéről...

Évi 10 % körüli kamat nem mondható nagyon előnyösnek.

Persze, a példaként felhozott 29-hez képest igen. Jó, hogy nem írják a 235%-it mert van olyan hitel is. :(

Vedd fel ha gondolod de kérj lötte egy pontos leírást arról, hogy előre láthatólag hogyan alakul, mennyit kell valójában visszafizetni. A 10% és az évi 10% között nagy a különbség!

Ehh... nem fogom tudni elmagyarázni, hogy szerintem miért nem szabad.

230 000 ember felvette a 6 év alatt. Ebből jó lenne tudni, hogy mennyien vannak akik átkozzák magukat, mert most nagyon hiányzik a nem igazán magas fizujukből az a 6-8 % és még nagyon sokáig hiányzoni fog. És mehet hétvégén dolgozni... hogy pótolja.

2007. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
68%
én nem veném fel.aztán egy életen át törleszteni kell.inkább törlesztem a lakáshitelt az is elég.
2007. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Én felvettem és kemény havi 3500 Ft-ot törlesztek, ennyi pénzt szerintem nagyobb hülyeségekre is "elszór" az ember, így viszont az egyetem alatt kevésbé kellett leterhelnem a szüleimet a költségekkel, mert még diákmunka mellett sem tudtam volna kifizetni az albérletet, jegyzeteket, kaját, utazást, stb.

Gondold meg persze, de tapasztalatom szerint annyira nem terhel le a törlesztés, még úgy sem, hogy nem keresek százezreket..

2007. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez teljesen egyénüggő szerintem. Akik azt mondják, hogy egy nagy átverés, életed végéig törleszted stb., valószínűleg azért látják így, mert nincsenek rászorulva. Az albérlet, kolesz, zsepbénz, kabátkellene, buli lesz, jegyzetek stb., mind rengeteg pénzt emészt fel. Van akinek ezt finszírozza más, és olyan természetes dolog, hogy nem is számolja kiadásnak. Pedig az, és nem mindegy, hogy emiatt a hétvégét végigmelózot, vagy lazítasz. Mivel az első két évben úgyis csak a minimárbér 6 (8) %-át kell törleszteni, utána pedig a két évvel azelőtti bejelentett fizud 6-8% ít kell törletszteni, akkor konnyű rájönni, hogy ez semmi. Aki már befejezte a sulit, és a saját lábára állt, és már megkapta az első gázszámláját, az a diákhitel törlesztésen már csak nevet.

Én fevettem anno, és nem bántam meg. Már törlesztem évek óta, és észre sem veszem, mint kiadást. És ha életem végéig, akkor életem végéig, nem érdekel. A jövőre pozitívan kell tekinteni, nem úgy, hogy lediplomáztam akkor jaj istenem majd 3750 ft földhöz vág.

Szerintem döntsd el, hogy neked megéri-e. Viszont ha úgy döntesz, felveszed, akkor nincs mese, vissza is kell fizetni!! :-)

2007. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,h rászorulás kérdése,mert inkább melózok suli mellett,mintsem fel kelljen vennem a hitelt.Szüleim összesen olyan 40e Ft-tal támogattak havonta.(Ebben benne van a lakás,bérlet stb.)De utána számoltam..lehet nem egy nagy pénz havonta az a 3500Ft,de a kamatokról sem szabad megfeledkezni.12%os kamat van rajta.(Egy lakáshitelen kevesebb!)Nem emlékszem pontosan,de az apróbetűben nagy disznóságokra lelhetsz!Abból viszont volt benne bőven.Átbogarásztam annakidején,amikor bekerültem,de inkább melózni kezdtem.Nem akarom hitellel kezdeni az életemet,és amíg meg tudom oldani inkább teszem így.Sokszor suli után mentem melózni ilyen 2-3 órás munkák voltak.Nem fizettek sokat,de ha tudtam rendesen melózni,akkor havi 20-30között mindig össze lehetett dolgozni.Tény,h nekem sem volt sok szabadidőm,nem járkálhattam partizni a haverokkal állandóan,nem lehettem mindig a Kedvesemmel.De ki lehetett bírni.(Így fix,h nem untuk meg egymást:))Amúgy nyáron rendesen 8órában dolgoztam,és a különböző időbeosztású munkánk miatt volt,h napokig nem is találkoztunk,pedig együtt éltünk!

Én nem venném és nem is fogom felvenni.Inkább tanulok az ösztöndíj miatt!

2007. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Hát neked biztos nem rászorulás kérdése. Havi 40000 ft-tal tudnak támogatni? Istenem, hogy sajnállak. Engem egy kib...ott fillérrel sem.

Én felvettem a hitelt.

2007. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
csak azzal vigyázzatok, hogy ha kitesznek a suliból, vagy abbahagyod -tehát nem végzed el- akkor roppant rövid időn belül vissza kell fizetni az egészet. sokan csapdába estek emiatt!
2008. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Havi 40e-rel támogatnak? Mennyit keresnek a te szüleid? Jó neked! Mást, nagyon sokat még 5 e-rel sem tudnak. Viszont azért szeretne ő is diplomát, mert az esze meg van hozzá.


Amit az előttem lévő írt ezt tényleg nagyon jó átgondolni, nehogy szivacs legyen.


A kérdezőnek. Ha csak azért akarod felvenni hogy többet lehess a pároddal ne vedd fel. Ki tudja ő lesz e majd akivel élni fogsz vagy majd szétválnak útjaitok. Kell az a kapcsolatotoknak hogy nehézségek közepette is kitartsatok.

A másik, hogyha tudsz szerezni munkát hétvégente akkor inkább dolgozz. Szakmai tapasztalatod is nő legalább. Lehet persze nem a tanult szakmádban, de jobb lesz a rálátásod sok mindenre.


Ha viszont azért is kell a plusz lóvé hogy meg tudj élni, enni tudj akkor vegyél fel, de próbáld meg először a legkisebb összeget, ha nem elég akkor majd többet. Vagy előre számold ki mennyire lenne szükséged.


Annyiból is fontos átgondolni, hogy a mai helyzetben nem biztos hogy egyből találsz munkát diploma után. Ezt meg fizetni kell. Bár nem tudom munkanélküliből is vonják e, de hát munkanélküli sem jár sokáig, pláne ha nincs munkaviszony mikor vki mnélküli lesz akkor lehet mnélküli sem jár.


Úgyhogy én azt javaslom, hogy csak ha életbevágó és nincs más megoldás csak akkor vedd fel. Illetve ha tudod hogy a suli befejezése után is lesz aki segítsen visszafizetni, ha neked anyagi gondjaid lennének.

2008. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!